Vítejte na stránkách MV-Studia

Lymfodrenáž

Tento přístroj umožňuje aplikovat přístrojovou terapii cílenou na léčbu lymfedému končetin a zlepšení jejich prokrvení. Funguje na principu intermitentní přístrojové komprese.Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleku. Každý z návleků je pak tvořen vysokým počtem vzájemně nezávislých komor, které se nafukují v předem definovaných cyklech dle pacientovy diagnózy.
Přístrojová presoterapie je objektivně velmi účinným prostředkem pro léčbu nedostačujícího stavu lymfatického systému.
Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév,umístění uzlin,spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou.Stimulují činnost mízovodu, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organismu.

Indikace pro lymfodrenážní terapii

Celulitida, prevence křečových žil, lipedém, syndrom těžkých nohou, detoxikace, zlepšení elasticity kůže, poliposukční péče, rekonvalescence – stavy po podvrtnutí, sejmutí fixace, regenerace – urychlení metabolismu kyseliny mléčné po sportovním výkonu.

Kontraindikace

Akutní plicní edém, akutní trauma měkkých tkání, akutní žilní onemocnění, cévní mozková příhoda, epilepsie, erysipel, horečnatá choroba, choroby jater, infekční onemocnění, maligní hypertenze, nejasné břišní potíže, nekompenzační kardiovaskulární onemocnění, kloubní náhrady v léčebné oblasti, zhoubné onemocnění a špatná funkce ledvin a štítné žlázy.
Lymfatická drenáž je velmi uznávanou léčebnou metodou jak v medicíně tak i v kosmetice pro všechny věkové kategorie.