Vítejte na stránkách MV-Studia

Rašelinové zábaly

Jedná se o nejuznávanější tepelnou terapii obsahující organické a minerální látky mající blahodárné účinky na kůži. Používají se při ní jednorázové a hygienické zábaly, které slouží k lokální tepelné terapii jako podpůrný nebo samostatný prostředek. Rašelina má termofyzikální (tepelný efekt) a biochemický efekt (produkty humifikačního procesu – humnové kyseliny). Je vhodné ji kombinovat s klasickou masáží. Celkově zlepšuje tonus kůže a podkoží. Hluboké prohřátí způsobuje relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně.

Doporučujeme při stavech revmatického a traumatického původu, artróze, bolestech kloubů a páteře, pro zvýšení lokálního prokrvení, při celulitidě a obezitě, oběhových, metabolických a gynekologických chorobách.

Nedoporučujeme při nachlazení, chřipce, otevřených ranách, čerstvých odřeninách, horečnatém a infekčním onemocnění, akutním zánětu močových cest, těhotenství, těžkém onemocnění srdce a krevního oběhu, těžkém akutním onemocnění kůže, zánětlivém revmatismu a zánětlivých procesech, alergii na obsah zábalu, otocích, přecitlivělosti na teplo a při krvácení.